Er du rejselysten og elsker at opdage nye og spændende fisk?
'Hva' for en fisk?' er den nye danske guidebog til rejselystne danskere, som besøger de flotte tropiske koralrev i fx Rødehavet, Filippinerne og Thailand.
Fantastisk lille opslagsværk med danske navne på eksotiske fisk
Bogen fungerer som opslagsværk for dem, som savner danske fiskenavne på de fiskegrupper, man oftest møder, og er illustreret med masser af gode fotos og eksempler på arter. Bogen har også afsnit om havskildpadder og om sjove fiskenavne, som man kan møde hos fiskehandleren og i køledisken.
Bogen er yderst rejsevenlig og perfekt til backpackere, sejlere og alle andre ferieformer
Med sine kun 104 sider og rejsevenlige format på 24 x 17cm (og kun 8mm tyk) er den perfekt at tage med som opslagsværk på ferien eller til hygge i sofaen før og efter ferien. 'Hva' for en fisk?' er skrevet af marinbiolog Lars Anker Angantyr ud fra dykning i fx Caribien, Rødehavet, Indiske Ocean og mange steder i Asien.
| SKU | 21 |
|---|---|
| Brands | Life Exhibitions |
| Product upsell image | no_selection |
| Product travel image | no_selection |
| Product card image | no_selection |
Hvorfor handle hos Kingfish
Fri fragt ved køb over 500 kr.
1-2 dages levering
Prismatch & 90 dages returret
Fri retur ved ombytning af vare

Har du brug for hjælp?
Kontakt os
Har du spørgsmål til nyt udstyr, dit næste dykkerkursus eller vil du ud at rejse? Vores ekspert team sidder klar til at hjælpe dig.
Book en rådgiver
Spring køen over og book en tid til rådgivning, der passer dig, og vi står klar til at hjælpe. Har du lyst til at komme forbi på Scandiagade til en personlig samtale, eller måske ønsker du, at vi ringer dig op på et bestemt tidspunkt. Det er op til dig. Vi er klar!
Vi fandt andre produkter du måske kan lide!
-
Kingklub medlemskab 1 år699,00DKK
Fri retur ved ombytning af vare








