Zeagle F8 Regulator med DIN
En virkelig velfungerende regulator med DIN fra Zeagle. Kan også bruges til koldtvandsdykning.
F8 er Zeagles Flagship regulator og er til dags dato den bedste Zeagle regulator du kan få
Zeagles F8 første og andet trin er deres til dato bedste bud på en regulator. De har samarbejdet med Atomic Aquatics og konstrueret en regulator med mere end 20 forbedringer på alt fra indre mekaniske forbedringer til ydre materielle og æstetiske forbedringer.
YouTube video: Zeagle F8 Regulator til dykning
Resultatet er ganske enkelt:
Zeagle F8 regualtoren ånder bedre, arbejder hårdere og holder længere end nogen anden regulator Zeagle har lavet
Zeagles koniske præcisionshøjtryksventil giver større pålidelighed og levetid, sammelignet med andre konventienelle designs. Samtidig forbedrer den reaktionsevnen ydeevnen ved alle vertrækningshastigheder.
Med andre ord får du her en regulator, der på alle parametre har fået en opgradering. Du får en regulator du kan få glæde af i rigtig mange år, en regulator du kan stole på og føle dig sikker med.
Specifikationer for Zeagle F8 regulatoren
- Første trin har et tørt forseglet fjederkammer der stopper eventuel frost ved vandtemperatur under 4 grader
- Første trin er belagt med sort forkromning for at beskytte messingen mod korrodering
- Mulighed for at personalisere din regulator med forskellige farver
- Mindre mundstykke og ekstra super blød silikone
- Udstødningsventil med forbedret tørhed og lavere udådningsmodstand
Særlige specifikationer
- Vægt: 1.2 kg
- HP/LP - 2/5 Porte
- Miljøforseglet
- Braided Slange: ja
- Service interval: 2 år
Har du alt du skal bruge til dit regulatorsæt?
Octopus fra Scubapro
Den ideelle backup-regulator til dit dykkersystem. Scubapros S270 Octopus er robust, pålidelig og nem at bruge. Regulatorens luftbalancerede design kan regnes med til at levere førsteklasses åndingspræstation, når du har mest brug for det. Så hvis du ikke allerede har en god Octopus regulator til dit regulatorsæt, kan S270 varmt anbefales.
Manometer fra Subzero
Et manometer er ganske enkelt et must have til dit regulatorsæt. Manometeret viser den mængde luft du har tilbage i tanken og uden den, dykker du i blinde. Subzero SPG manometeret med 400 bar er et super fint og pålideligt manometer i høj kvalitet, der gør arbejdet til perfektion.
Beskyt dit regulatorsæt med en regulatortaske
Det giver sig selv, at man skal passe godt på det udstyr, der skal holde en i live, når man dykker. Derfor anbefaler vi altid, at købe en taske til sit regulatorsæt. En taske der kun er tilegnet dit regulatorsæt, kompas og din dykkercomputer, så der ikke kommer sand, grus og andet skidt i tasken.
Den lækre regulatortaske fra Oceanic er lavet af ballistisk nylon og har en YKK-lynlåse der sikrer, at dit regulatorsæt har det som blommen i et æg, hvad end du skal ud at rejse eller "bare" er på farten med dit udstyr - De 4 velcrostropper sikrer, at dit udstyr bliver præcis hvor det skal.
| SKU | 320-8320 |
|---|---|
| Brands | Zeagle |
| Product Cover video (Youtube link) | https://www.youtube.com/watch?v=UO-gXIvklWs |
| Product travel image | /z/e/zeagle-f8-regulator.jpg |
| Product card image | /z/e/zeagle-f8-regulator.jpg |
| Product upsell image | /z/e/zeagle-f8-regulator.jpg |
Hvorfor handle hos Kingfish
Fri fragt ved køb over 500 kr.
1-2 dages levering
Prismatch & 90 dages returret
Fri retur ved ombytning af vare

Har du brug for hjælp?
Kontakt os
Har du spørgsmål til nyt udstyr, dit næste dykkerkursus eller vil du ud at rejse? Vores ekspert team sidder klar til at hjælpe dig.
Book en rådgiver
Spring køen over og book en tid til rådgivning, der passer dig, og vi står klar til at hjælpe. Har du lyst til at komme forbi på Scandiagade til en personlig samtale, eller måske ønsker du, at vi ringer dig op på et bestemt tidspunkt. Det er op til dig. Vi er klar!
Fri retur ved ombytning af vare


